Domki - Białka Tatrzańska

Miejscowość, w której znajdują się nasze domki – Białka Tatrzańska, a także miejscowości otaczające ją niosą ze sobą ogrom atrakcji. Przyjezdni odwiedzający nasze domki mogą oddać się zarówno lżejszej rozrywce, jak i ambitniejszej edukacji, rzecz jasna połączonej z przyjemnością zwiedzania. Idealnym przykładem miejsca wartego odwiedzenia podczas pobytu w Koronie Gór jest Centrum Edukacji Przyrodniczej w Zakopanem.

Centrum Edukacji Przyrodniczej w Zakopanem

Domki - Białka Tatrzańska
Domki – Białka Tatrzańska, przykładowe atrakcje

Muzeum działało w pewnym stopniu już od 1984 roku. Do jego powstania przysporzyli się między innymi profesor Witold Paryski oraz profesor Mieczysław Klimaszewski. Nadrzędną tematyką pierwszej wystawy była podhalańska fauna, flora i wszelkie inne niuanse przyrodnicze regionu Tatr. 2004 rok przyniósł jednak pewne zmiany. Wówczas podjęto decyzję o przekształceniu muzeum w ośrodek edukacji przyrodniczej. Wystawa uległa znacznej modernizacji, a w ramach ośrodka ruszyło wiele programów mających na celu edukację przyrodniczą i ekologiczną. Koncept był skierowany zarówno do przyjezdnych, jak i lokalnych odwiedzających.

Domki - Białka Tatrzańska
Domki – Białka Tatrzańska, przykładowe atrakcje

Co więcej, od 2015 roku przez dwa lata cały kompleks został dodatkowo rozbudowany dzięki Funduszom Norweskim oraz społeczności Unii Europejskiej. Aktualnie to miejsce może się pochwalić nowoczesną ekspozycją przyrodniczą oraz zaawansowanymi technologicznie multimediami. Na naszym blogu możesz dowiedzieć się też o wielu innych atrakcjach, na przykład o Zamku w Niedzicy, który leży w miejscowości bardzo bliskiej Białki Tatrzańskiej czy też o leczniczych termach, które są wręcz idealne dla każdego gościa, który zdecydował się odwiedzić nasze domki – Białka Tatrzańska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 4 =