Domki Białka Tatrzańska

Kąpiele termalne to jedna z najbardziej pożądanych atrakcji przez gości przyjeżdżających w górskie strony. Takie ośrodki jak Terma Bania czy Aqua Park w Zakopanem to idealne miejsce na całodniowy relaks, gdy nie ma się ochoty na górskie wycieczki czy zwiedzanie.

Jedna z sal Termy Bania

Tamtejsze wody zawierają cenne minerały, takie jak wapń, krzemionka, żelazo i rozmaite siarczki. Dzięki temu nie jest to tylko forma dogodnego spędzenia czasu, ale również atrakcja wyjątkowo zdrowa dla ciała i umysłu. Wystawienie się na oddziaływanie wód termalnych poprawia kondycję skóry, pomaga zwalczać bezsenność, redukuje stres i wyjątkowo skutecznie eliminuje wszelkie bóle głowy i migreny.

Przykładowe zjeżdżalnie wodne w Aqua Parku w Zakopanem

Poza zwyczajowym taplaniem się w ciepłych wodach i korzystaniem z masaży wodnych czy jaccuzi, tutejsze ośrodki zawierają masę bardziej aktywnych atrakcji, takich jak zjeżdżalnie wodne. Co więcej, w każdym ośrodków można znaleźć oddzielny segment dla najmłodszych, w ofercie jest również SPA, gejzery denne, bicze wodne czy przeciwprądy, a po całym dniu atrakcji odprężyć się można w rozbudowanych i rozległych saunariach.

W ośrodku Termy Bania można również uświadczyć tężni solankowej, która daje możliwość zażycia prozdrowotnych inhalacji. Wiele z gorących źródeł jest dostępnych pod gołym niebem, dzięki czemu można korzystać z dobrodziejstw term, przy okazji podziwiając przepiękną panoramę Tatr.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − trzy =