Niecałe pół godziny drogi samochodem od naszych domków na wynajem w Białce Tatrzańskiej znajduje się wyjątkowy zabytek historyczny. Zamek „Dunajec’ w Niedzicy liczy sobie ponad 500 lat. Ta średniowieczna warownia została wzniesiona przez Kolosza Borzewiczego, w odpowiedzi na potrzebę obrony północnych granic ówczesnych Węgier. Tamtejsze rody sprawowały nad nim władzę aż do pierwszej wojny światowej, po której ostał się na terytorium Polski.

Cały ogromny murowany kompleks był wielokrotnie modyfikowany i ulepszany na przestrzeni wieków. Ostatnimi prawowitymi właścicielami zamku byli węgierscy Salomonowie. Po drugiej wojnie światowej i licznych renowacjach, zamek w 1950 roku został oddany do użytku jako muzeum.

Poza samym zamkiem odwiedzający mogą zwiedzić również wiekową wozownię oraz spichlerz. Wszystkie obiekty robią przeogromne wrażenie i pozwalają przenieść się zwiedzającym do późnego średniowiecza. Cały kompleks otacza Jezioro Czorsztyńskie, które już samo w sobie stanowi oddzielną atrakcję. Jeżeli zdecydujecie wybrać nasze domki na wynajem, koniecznie musicie odwiedzić cały ten obszar. Białka Tatrzańska to idealna baza wypadowa na wycieczki do Niedzicy i wszystkich miejscowości wokół Jeziora Czorsztyńskiego.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × dwa =