Domki Białka Tatrzańska

Nasze Domki w Białce Tatrzańskiej są wręcz otoczone rozmaitymi atrakcjami i miejscami, które po prostu warto odwiedzić podczas pobytu w Koronie Gór. Jedną z nich jest rezerwat przyrody Przełom Białki.

Domki Białka Tatrzańska
Domki Białka Tatrzańska – atrakcje w okolicy

Przełom Białki to bardzo zaskakujący unikat na tle innych rezerwatów przyrody w regionie. Znajduje się on pod Krempachami niedaleko Białki Tatrzańskiej. Lokalnie to miejsce znane jest pod nazwą Czerwone Skałki. Cały obszar jest bardzo pożądaną destynacją dla wspinaczy i grotołazów z powodu popularnej i bardzo kuszącej Jaskini Obłazowej. Miejsce to jest również wyjątkowo popularne wśród fotografów. Wschody i zachody słońca bowiem w tej okolicy są wyjątkowo malownicze. Z tego też powodu bardzo wiele par decyduje się na organizację sesji ślubnych właśnie na Przełomie Białki.

Domki Białka Tatrzańska
Domki Białka Tatrzańska – Okoliczne atrakcje

Nieopodal rezerwatu ciągnie się niebieski szlak turystyczny. Jest to trasa długodystansowa z Brzeźnicy do Kacwina. Kiedyś biegł on jedynie do miejscowości Łopuszna, kilka lat temu został on jednak został przedłużony. Generalnie zwiedzanie Przełomu Białki to zajmuje około 60 minut. Ilość zapierających dech w piersiach widoków jednak często sprzyja dłuższym pobytom. Gdy zdarzy się dobra widoczność Tatr, wielbiciele krajobrazów mogą czuć się wniebowzięci. Osobom, które z kolei preferują spokojny wypoczynek, z pewnością będzie sprzyjać malownicza, kamienista plaża nad Białką nieopodal. Warto dodać, że wejście na teren rezerwatu jest bezpłatne.

Nasze domki Białka Tatrzańska – idealna baza wypadowa na rozmaite wyprawy po regionie. Z Korony Gór do rezerwatu Przełom Białki dotrzesz samochodem w mniej niż 5 minut!

Zajrzyj również do innych artykułów o atrakcjach związanych z Podhalem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 1 =